Strona Główna
Dożynki Gminne 2017 za nami.
2017-08-17

Tradycyjnie Dożynki rozpoczęły się mszą św. polową. Po niej na scenę weszli Starostowie Dożynek Pani Alicja Bigaj - sołtys Zagórza i Pan Kazimierz Kaszuba rolnik z Zagórza. Przekazali chleb dożynkowy na ręce Wójta Gminy Babice. Po tej oficjalnej części zaczęły się występy KGW z poszczególnych miejscowości. Każde z Kół ośpiewało przyniesiony wieniec dożynkowy, który wręczyło wybranym przez siebie Gościom.Wręczyliśmy tez dyplomy wyróżnionym Rolnikom z Gminy Babice. W tym roku byli to :Jan Kwiatkowski z Olszyn, Stanisław Szalik z Jankowic, Mariusz Drabiec z Mętkowa, Henryk Filipek z Rozkochowa, Stanisław Bębenek z Babic i Alicja Ziajka z Zagórza.  Na zakończenie ludowych prezentacji wystąpił "Kabaret jednego dnia" ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów 'Wesoła Jesień", który przedstawił program "Rolnik szuka żony". Dla zgromadzonej publiczności wystąpiła Kapela z Naszego Miasteczka. A na wieczornym festynie bawił nas zespół AMD.

W trakcie Dożynek goście próbowali chleba ze smalcem, swojskiego ciasta, dożynkowego bigosu a nawet...dożynkowego tortu.

GOKiS Babice składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dożynek:

Pani Sołtys Zagórza Alicji Bigaj i Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich w Zagórzu z Panią Przewodnicząca Alicją Pędrys, Klubowi Sportowemu "Zagórzanka" i Panu Leszkowi Koziołowi, Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów "Wesoła Jesień" w Zagórzu i Stowarzyszeniu Przyjaciół Zagórza.

Więcej zdjęć na naszym fb.